... alebo ako sa hráme, tvoríme, varíme, vandrujeme a žijeme.

piatok 9. júna 2017

Tomáškových 5


Jáááj zastavte ten čas niekto. Ako to je možné? Chlapci mi rastú neuveriteľnou rýchlosťou. Adamko v lete oslávi svoje už 4 narodeniny a Tomáško má dnes 5.... 5 krásnych mesiacov, ktoré tu je s nami. Haloooo, kde sa ten čas tak ponáhľa? Snažím sa užívať si každučký deň s nimi naplno, veď maličký sú len raz.


Tomáško je vo svojich 5 mesiacoch veľmi bystré a usmievavé bábätko. Má 6,5 kila, veselé očká a vždy úsmev na tvári. Teda okrem posledných pár dní, kedy sa mu intenzívnejšie začali ozývať zúbky. Červené, navreté ďasienka má už pomaly na prasknutie a tej nezbedníčky, dolnej jednotky zatiaľ aj tak nikde. Niekedy sa mi zdá, že už vidím rožtek, no necinká v pusine zatiaľ nič, tak čakáme ďalej.

Spinká oproti svojmu bračekovi ukážkovo, budí sa približne trikrát za noc (Adamko sa budieval 23 krát za noc, niekedy sa nám ani neoplatilo ísť spať a tak sme sa s mužom striedali v bdení). Doteraz spinkal v košíku, no od pondelka slávnostne obýva postieľku, aj keď teda asi tak v polovici noci si ho prekladám k sebe a už tak spíme do rána.

Obracia sa, váľa sudy, dokonca sa vie plaziť dopredu i cúvať, zdvíha už riťku a ja už len čakám kedy príde na to, že sa dá loziť. Všetko krásne vníma, snaží sa komunikovať, veľmi rád vytvára slinové bublinky a krúti hlavou- nie, nie, nie :-) Objavil si už aj nôžky a veľmi rád ich ocuciava a dáva si dole ponožky. A všeeetko žužle, nohy, ruky, ruky a nohy iných ľudí, hračky... no všetko.


V kočiari sa vozí rád, no musí byť napapaný a spokojný, ak ho náhodou vyberiem z kočíka, beda, už ho nevrátim späť, je zvedavý, všetko chce vidieť a jasne a zreteľne dáva najavo, že mu už ležať a dívať sa do oblakov nestačí.


Stále viac a viac na seba reagujuú s Adamkom, smejú sa spolu, túlia sa... Tomáško sa snaží Adamka chytiť a Adamko ho chce často na ruky, kúpu sa spolu vo veľkej vani. Adamko mu dáva večer pred kúpaním dole plienočku, nosí mu hračky, chce pri ňom sedieť pri raňajkách a pusinkovať ho. Tomáško ho na oplátku ťahá za vlasy, škriabe tými svojimi mini nechtíkmi (ktoré mimochodom strihám každý druhý deň, ako to že rastú tak rýchlo???) a oslintáva mu odev, hneď ako sa mu dostane do rúk a následne do pusy.


V podstate teraz chce Tomáško chytiť všetko čo je v jeho dosahu, vie si už chytiť a pritiahnuť pohár k ústam a napiť sa vody (prvý raz z toho ostal taký prekvapený, že zabudol zavrieť pusu a všetka voda mu vytiekla z kútikov von :-) Je veľmi zvedavý, všetko pozorne sleduje a dožaduje sa aby sme mu to podali. Poslednú dobu ho veeľmi zaujíma akékoľvek jedlo, ktoré smeruje k našim ústam, myslím, že by už sám rád papal.


Joj ako mi rýchlo rastú slniečka moje. Každý deň vidím nové a nové pokroky. A rastie aj láska medzi nimi. Dúfam, že im to vydrží na veky. Hoc už teraz sa začínam trochu báť toho, čo bude, keď začne byť Tomáško pohyblivý a konečne sa dostane k tým všetkým farebným a zaujímavým Adamkovým hračkám, ktoré je teraz nútený iba pozorovať :-)

M.


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Vaše najobľúbenejšie

Google+ Followers