... alebo ako sa hráme, tvoríme, varíme, vandrujeme a žijeme.

pondelok 24. júla 2017

Chráňme si prírodu

 Poznáte to? Prechádzate sa tak krásnym lesom, slniečko svetielkuje pomedzi listy, dýchate čerstvý vzduch, počúvate štebot vtáčikov a šum lístia v korunách stromov, kocháte sa pohľadom na machom zarastené chodníčky, mohutné kmene stromov a tu zrazu BUM. V prostred lesa, úplne bez výstrahy, pohodená v kroví... kopa odpadkov.

Adamka to veľmi pobúrilo a tak ho napadlo (naozaj niekedy skláňam klobúk pred tými jeho úžasnými nápadmi), aby sme vyrobili značky so zákazom sypania smetí a rozvešali ich v lese na stromy. Geniálne. A tak sme doma vytasili kartón, fixky, červený papier, lepidlo a šlo sa na to.


Z kartónu a šnúrky som vyrobila tabuľky a spolu s Adamkom sme ich potom pokreslili odpadkami. Adamko kreslil pokrčené noviny a papiere, vymaľoval fľašu a navrhol, aby som prikreslila aj plechovku. Z červeného papiera som potom vystrihla zákazovú značku a Adamko ju na obrázok nalepil.


Podobne sme postupovali aj pri druhej značke, ktorá podľa Adamka znázorňuje zlodeja, ktorý v lese vyhadzuje svoj lup, ktorý už nepotrebuje (:-D).Obe značky sme potom boli rozvešať v lese, tak aby si ich nezbedníci znečisťujúci prírodu dobre všimli. Adamko mal z tejto akcie veľkú radosť. S veľkým nadšením značky pripravoval a s ešte väčším ich rozmiestňoval po lese a vyberal pre nich to správne miesto. O to väčšiu radosť som mala ja, pretože to bol úplne jeho spontánny nápad.... som hrdá :-)


Možno i takto sa dá aspoň krôčikom prispieť k tomu, že sa ľudia, ktorí na naše značky natrafia, zamyslia, ako si sami znečisťujeme našu krásnu prírodu. A možno niekoho odradia vyhodiť fľašu či plechovku len tak nedbanlivo pod strom, kde sa na nej napríklad môže zraniť nejaké zvieratko.


Majte krásne dni a ak sa vám dá, skúste niečo podobné vytvoriť aj s vašimi deťmi, myslím, že to dá veľa nielen im samotným.
M.

1 komentár:

  1. Moc krásný nápad, Adamkovi klobouk dolů ...je skvělé vést děti k tomu, že nestačí na věci jen nadávat, ale že každý může něco udělat pro to, aby se nám tu žilo lépe. Krásný zbytek léta z Nápadů pro Aničku

    OdpovedaťOdstrániť

Vaše najobľúbenejšie

Google+ Followers