... alebo ako sa hráme, tvoríme, varíme, vandrujeme a žijeme.

pondelok 3. júla 2017

Prečítané leto: O prázdninách - časť prváPrvý škôlkarsky rok za nami. Adamko v jeho posledný deň, zaniesol pani učiteľkám kytičky a teraz hurááá... dva mesiace prázdnin. Ako sa ja teším, možno viac ako on, vlastne určite viac, čomu nasvedčovali aj dve krokodílie slzy, ktoré sa mu skotúľali po lícach, keď sme opúšťali v piatok poobede triedu, za hlasného vyprevádzania spolužiakov. "Budú mi chýbať", vyjachtal Adamko, no len čo sme sa dostali na ulicu, už to bol môj starý, známy Adamko, veselý, živý a plný očakávania a nedočkavosti do ďalších dní.


Osláviť sme ukončenie roka boli v meste na zmrzku a keďže kníh nie je nikdy dosť, je to skvelá príležitosť, aby jednu z ďalších Adamko dostal. Vyvolenou sa stala kniha Príbehy kocúra Mineta, ktorá mi už dávnejšie ležala v skrini. Takmer okamžite upútala Adamka svojimi nevšednými ilustráciami a tiež príbehom, ako vlastne vznikla. Doma sme potom knihu čítali dokolečka dokola a Adamko sa na jej príbehoch neskutočne bavil. Rozosmial ho napríklad bocian s okuliarmi, ktorý telefonoval a zamotal sa do telefónneho drôtu, či zaujala babizňa, ktorá sa nechcela podeliť s vojakom o jedlo, no ten ju nakoniec aj tak prekabátil.
Dokonca aj babka, ktorá prišla na návštevu, musela povinne čítať Adamkovi, aj keď teda žiadny problém jej to nerobilo, práve naopak, chodila som ich kontrolovať do izbičky, pretože sa odtiaľ ozývali neuveriteľné záchvaty smiechu :-)Leto je teda tu a my sme ho uvítali čľapkaním sa vo fontáne a výrobou domácej zmrzliny (uvidíte v druhej časti :-), ktorú budeme oblizovať na balkóne, na záhrade, či vonku v tieni stromov. 

Ako sme sa čľapkali...
Ach to by bol hriech neumožniť dieťaťu poriadne sa zmáčať v nejakej vodnej ploche a ak je to obrovská fontána v strede mesta o to lepšie, že? Adamko sa stihol kvalitne zmočiť rovno vo fontánach dvoch :-) Ten šťastný smiech a radosť z vody však zato stála.
 Pri druhej fontáne to už bolo jedno, topánky mokré, tričko tiež, radosť obrovská, len tatko občas zapochyboval, či to náš prvorodený nezapichne hlavou rovno medzi rybky vo fontáne :-)
Nič také sa však neudialo a tak sme spokojné obe deti (prvé preto, že bolo mokré a druhé preto, že bolo von z kočíka a videlo mokrého brata) naložili do auta a hor sa domov čítať novú knižku.


Tak do čítania priatelia :-)
M.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Vaše najobľúbenejšie

Google+ Followers