... alebo ako sa hráme, tvoríme, varíme, vandrujeme a žijeme.

štvrtok 27. júla 2017

Prečítané leto- O rukách

Naše letné dobrodružstvovanie prekazila na pár dní Tomáškova choroba a vysoké horúčky. Vďaka bohu, je už z toho ale vonku a tak ideme ďalej. Tento týždeň prečítaného leta je O rukách a my sme okrem výletu v Bratislave stihli ešte aj toto:

 - čítali sme si knihu Krtko a orol, v ktorej mal orol, krtkov chránenec, zranené krídlo, a v ktorej sa aj plakalo, aj tešilo.. no jednoducho emóciami bola nabitá. Ako vhod nám teda prišla výstava v Bibiane v Bratislave, s názvom Emócie, že?. Tu sme sa dozvedeli, niečo o strachu, smiechu, zlosti, radosti, ale aj o rôznych fóbiách, o ktorých som ani ja nemala ani páru.- prečítali sme si Rozprávky štrbavej opičky a potom sme si obkresľovali ruky a porovnávali ich veľkosti, robili sme odtlačky rúk a dokresľovali im tváričky.
- hrali sme sa s knihou od Tulleta a to hlavne po ceste autom do Bratislavy. Po 355 kilometri nám už bolo totiž trošku dlho a táto kniha s dierkou na pršteky nás zabavila výborne.


 - Tomáškovi sme pripravili hmatový discovery bascet. Snažili sme sa vybrať rôzne materiály, čo najviac od seba odlišné a ponúkli mu tak rôzne hmatové vnemy. Najväčší úspech mala vlna. 


- hrali sme sa s gumičkami a prštekmi. Úlohou bolo poprevliekať gumičky na pršteky tak, aby bol "v gumičke" každý prštek. Zábava to bola na pol hodinku s prestávkou na dyňu a potom zas. Dĺĺĺho sme sa zabávali a Adamko si dokonca vymyslel aj gumičkové sandálky :-)

- pršteky sme si precvičili aj pri hre s Céčkami. Pamätáte si ich ešte? Adamko tieto dostal od svojej tety v Bratislave a tak sme si nielen precvičovali motoriku pri ich zapájaní, ale sme ich aj rátali, merali, robili garáže pre autíčka a vyrobili sme si aj náramok.

Čítania, spoznávania, ale aj hrania bolo tento týždeň neúrekom a my sa už tešíme na ďalší.
M.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Vaše najobľúbenejšie

Google+ Followers