... alebo ako sa hráme, tvoríme, varíme, vandrujeme a žijeme.

sobota 12. augusta 2017

Kufrík

Máme doma kufrík. Kufrík dlhšie nepovšimnutý, no kedysi veľmi obľúbený. A tak sa mi toho malého zeleného kufríka uľútostilo a povedala som si, že je čas trošku mu prevetrať pánty. Ej ale som dobre urobila... Adamka a vlastne celú rodinu jeho obsah náramne pobavil a vyplnili sme si tak jedno krásne horúce rodinné popoludnie.


Predchádzala tomu síce menšia príprava, no o to viac lákavejšie to pre Adamka bolo. Najprv sme si vyrobili a namaľovali s Adamkom kartónové kulisy a keď vyschli, pripravili sme si provizórne pódium, usadili Tomáška, prizvali tatina a už sa hralo, spievalo a smialo. Vďaka kufríku a hlavne maňušiek v ňom sme totiž razom vošli do krajiny princezien, strašidiel, rytierov i zvieratiek.


V závere to bolo tak, že sme sa za oponou vystriedali všetci, Teda zatiaľ okrem Tomáška, pretože ten mal v záujem maňušky radšej skonzumovať ako odohrať nejakú serióznu divadelnú etudu, zato Adamko a tatko sa do toho položili naplno a my s Tomáškom sme pozerali s otvorenou pusou, aké skryté herecké hviezdy to máme doma.

Ak máte doma aj vy nejaké zabudnuté bábky, maňušky, či papierové postavičky na paličkách, neváhajte a zahrajte si divadlo. Úžasné, ako nám to rozjasnilo deň.
M.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Vaše najobľúbenejšie

Google+ Followers