... alebo ako sa hráme, tvoríme, varíme, vandrujeme a žijeme.

nedeľa 16. júla 2017

Hudobník


 Dnes trochu hudby. Nachystala som Tomáškovi hudobný discovery bascet a napriek svojim očakávaniam som ostala úplne prekvapená. Zaujímalo ma čo si ten môj žužloš (večne všetko v puse) počne s bubienkom, triangelom a "rumbavajcom" a predpokladala som, že ich ohutnávkou bude jeho záujem o nástroje končiť, no nakoniec to bolo trošičku inak. Isteže, najprv drobec všetko ožužlal a zo všetkým sa zoznámil, no keď som mu ukázala čo sa s tým dá robiť, normálne sa to moje pol ročné škvŕňa pokúsilo ma napodobniť.


Vajíčko ochutnal, dvakrát ním zahrkal a zahodil ho ďaleko za seba. Ďalej ho už veľmi nezaujímalo. Zato triangel, ten ho zaujal veľmi. Skoro som odpadla, keď na prvý krát presne trafil tam kam má, aj keď teda treskol poriadne, zvuk triangel vydal a jeho radosť bola neuveriteľná, trieskal potom paličkou zas a znova až v závere vo vytržení paličku zahodil a búchal po ňom rukou.


Nakoniec ho zaujal aj bubienok, najprv sa pokúsil napodobniť ma ako som naň bubnovala paličkou, ale po niekoľkých nevydarených pokusoch paličku nechal paličkou a pustil sa bubnovať rúčkami. V tomto bode prestali byť nástroje pre Tomáška zaujímavé a odštvornožkoval si to za farebnou ponožkou na zemi, ktorú tam vytratil Adamko.
Tomáška veľmi fascinujú tatkove gitary.Akonáhle po nejakej tatko siahne, už sa k nemu plíži a naťahuje sa za ňou. Rád brnká po strunách a prepína gombičky, bude z neho muzikant? :-)


M.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Vaše najobľúbenejšie

Google+ Followers