... alebo ako sa hráme, tvoríme, varíme, vandrujeme a žijeme.

pondelok 30. októbra 2017

Jeseň na gauči

  História sa opakuje a presne ako pred rokom, aj tento rok skončil môj foťák v oprave :-( Je to už po tretí krát a s tou istou závadou, tak som zvedavá ako sa s tým reklamačná komisia popasuje.
Fotiť teda musím na starom foťáčiku, ktorý ledva niečo zaostrí :-( Och hrôza... ak si človek zvykne na lepšie, zle samu potom vracia späť k horšiemu. No čo už, ak chcem mať aspoň čosi od nás zaznamenané, musím to prekusnúť.
Ospravedlňte preto aj vy kvalitu fotiek a vedzte, že sama s nimi nie som vôbec spokojná. 


Ale aby som prešla k veci, o ktorej má byť dnes tento článoček a dostala sa opäť do jesennej povznesenej nálady... vyrobili sme si s Adamkom vankúšik. Ako inak.. jesenný, listový... úplne parádny, veď pozerajte. 


Plán na výrobu vankúšika som mala v hlave už dávnejšie a teraz na to bola ideálna príležitosť. Pretože:
1. po ceste zo škôlky sme si nazbierali listy
2. farby na textil a vankúšové obliečky sa nám už dlhšiu dobu povaľovali doma a čakali na svoj deň
3. a toto je zásadný bod... Tomáško zaspal :-D


A tak sme sa z vervou pustili do toho. V podstate Adamko robil všetko sám doprevádzaný, mojimi pokynmi a sem tam i usmerňovaním, kam má list umiestniť... áno priznávam sa, som detajlistka :-D 
Takže postup bol jednoduchý... Adamko natrel list farbou na textil (v budúcnosti na podobnú aktivitu kúpim tekutú farbu a nie farbu na poduške, určite sa bude nanášať lepšie), priložil lístok na obliečku, ktorú sme si vystlali kartónom, aby sa farba nepretlačila aj na spodnú stranu. Prekryl lístok papierom a prešiel po ňom valčekom, aby sa farba rovnomerne otlačila.
Po natlačení všetkých listov, som vankúšik prežehlila, aby sa pri praní farba nevymyla a mali sme hotovo. Zajtra sa chystáme vykrajovať svetlonosa, tak ako každý rok. Ako trávite tieto jesenné dni vy? Prázdninujete?  


Prajem krásne dni.
M.

2 komentáre:

Vaše najobľúbenejšie

Google+ Followers