... alebo ako sa hráme, tvoríme, varíme, vandrujeme a žijeme.

utorok 21. novembra 2017

5 námetov na Adventný kalendár

Začiatok decembra sa nezadržateľne blíži a tak je pomaly čas zamyslieť sa nad tým, aký adventný kalendár budeme mať. Už viete? Ja áno, už od minulého roku. Ale ak vy náhodou ešte nie, možno vás inšpiruje zopár námetov, ktoré som našla. Sú naozaj na výrobu aj na materiál nenáročné a preto ich poľahky zvládnu vyrobiť svojim detvákom aj vyťažené mamičky :-)
Poďme teda na to.
1. Kalendár PONOŽKOVÝ
Má hneď niekoľko výhod, okrem toho, že nemusíte nič šiť, lepiť, ani strihať, vám po rozbalení všetkých dní ešte ostanú aj ponožky, ktoré môžete veselo nosiť. Stačí ponožtičky nakúpiť, prípadne si ich trochu korálkami, nálepkami, či len kúskom čečiny prizdobiť, označiť číslom a zavesiť.
Návod ako na to nájdete napríklad tu:


2. Kalendár zo SKLA
Ak sa Vám doma náhodou povaľujú rôzne zaváraninové fľaše, niet lepšieho materiálu na výrobu adventného kalendára. A že nemáte 24 rovnakých? Nevadí, práve naopak. Ešte krajšie ukáže, ak bude každá fľaštička iná. Jedna veľká, druhá malá, úzka, široká, vysoká, nízka a tak všetky po kope vytvoria úžasnú kompozíciu. Fľašky môžete tiež vyzdobiť podľa seba. Či už ich nastriekate farbou v spreji, alebo len oblepíte kúskami vianočného papiera, je len na Vás.
 Návod na tento nevšedný tyrkysový variant nájdete tu:


3. Kalendár VRECÚŠKOVÝ
Na jeho výrobu potrebujeme len akékoľvek papierové vrecúška, nejaké nálepky alebo pečiatky na ozdobenie a čísla ktorými ho označíte. Potom už stačí vymyslieť len spôsob ako vrecúška naaranžovať. Môžete ich napríklad zavesiť ako girlandu na špagát, naukladať do nejakej peknej debničky alebo ich navešať do prázdneho obrazového rámu.
Návod ako na to, nájdete napríklad tu:


4. Kalendár z MUFFINOVEJ FORMY
Ak radi pečiete určite vlastníte aj plech na muffinky. Čo takto využiť jednotlivé priehlbinky na muffiny ako domčeky pre drobné radosti? Stačí k tomu pár krásnych papierov, z ktorých povystrihujete kruhy a pekne ich vyzdobíte, magnetická páska, ktorú nalepíte po obvode kruhu, aby sa krúžok pripol k forme ak je plechová a krásny adventný kalendár je na svete.
 Návod na tohto krásavca nájdete tu:

5. Kalendár POLIČKOVÝ
No je niečo jednoduchšie, ako si krásne vyzdobiť poličku a naukladať na ňu originálne zabalené balíčky? Ak ste dokonca šťastnými majiteľmi známymi políc na obrazy z IKEA, bude vaša inštalácia vyzerať ako keby bola vytvorená priamo na Adventný kalendár.
Návod napríklad na tento nájdete tu:

No a ak ste zvedaví, aký kalendár budeme mať tohto roku my, musíte si počkať do prvého decembra. Vtedy ho totižto uvidia prvý raz aj naši chlapci.
 M.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Vaše najobľúbenejšie

Google+ Followers