... alebo ako sa hráme, tvoríme, varíme, vandrujeme a žijeme.

sobota 11. novembra 2017

Svätomartinský lampášik


Tak sme sa toho Martina dočkali, aj keď nie na bielom koni, ale prišiel a aby nám nebolo smutno, že sme sa nemohli prechádzať v bielom poprašku, vyrobili sme si lampášik a prechádzali sa vonku v tme s ním. Na internete nájdete množstvo návodov ako si lampášik vyrobiť. Snáď najznámejší je ten, z okrúhlych krabičiek, no my sme sa museli prispôsobiť tomu čo sme mali doma a práve ten syr to nebol :-)


Použili sme teda krabicu od mlieka, papier na pečenie, krepový papier na ozdobenie a špagát. Všetko som to mala v pláne pripevniť tavnou pištoľou, nakoniec sme ale použili na pripevnenie spinkovač.
Prvým krokom bolo odrezať z krabice vrchnú časť, pripevniť šnúrku na držanie a do všetkých strán krabice vyrezať okienka. Vznikla nám tak konštrukcia na lampášik.


Zvyšok lampášika už robil Adamko. Na papier na pečenie priliepal krepový papier. Pripraveným papierom sme potom obalili konštrukciu a prispinkovali ju k podkladu. Jediné čo sme pripevnili tavnou pištoľou bola sviečka, do vnútra lampášika.Keď bolo hotovo, lampášik sme priviazali na palicu a šlo sa von. Do kabelky som pri odchode šuchla aj baterku a čelovku, pre každý prípad a veru ku koncu dobre padlo Adamkovi trošku zmeny a tak som si lampášik poniesla aj ja. Chodili sme po vonku ako svetlušky :-)
 


Lampášik teraz poputuje na balkón a bude nám tam robiť peknú kulisu.
Pekný večer všetkým.
M.

1 komentár:

  1. Krásne, vďaka za návod, budeme aj my robiť v decembri :)

    OdpovedaťOdstrániť

Vaše najobľúbenejšie

Google+ Followers