... alebo ako sa hráme, tvoríme, varíme, vandrujeme a žijeme.

streda 13. decembra 2017

Vianočné ozdoby z orechových škrupiniek Milujem orechy a k Vianociam jednoznačne patria. Či už do koláčov, alebo do ich škrupiniek lejeme sviečky. Tento rok sme si povedali, že ich zavesíme na stromček, no predtým sme si ich trošku upravili a vyrobili z nich milé vianočné ozdôbky. Orechy som rozlúskla na polovice tak, aby sa škrupinky nepolámali a zo spodku i z vrchu sme do nich s Adamkom navŕtali modelárskou vŕtačkou dierky. Ďalším krokom bolo prevliecť cez spodnú dierku nitku a navliecť na ňu korálky podľa vlastnej fantázie. Na záver sme, prevliekli nitku cez vrchnú dierku a upevnili ju korálkou, aby nitka neprekĺzla pri vešaní. 
 Adamko vyrobil jednu ozdôbku aj do škôlky a teraz im už visí na stromčeku v triede. Tie naše oriešky čakajú na 23. 12. kedy postavíme stromček aj u nás doma.Prípravy na Vianoce sú u nás v plnom prúde, pomaličky začíname vypekať, vyrobili sme pohľadnice, čaká nás Adamkova besiedka v škôlke a tiež pomaly kompletizujeme darčeky. Len ten deň by mohol mať o polovicu viac dní.
Prajem krásne dni.
M.

2 komentáre:

  1. Hezké odpoledne, moc hezký nápad :-). Je moc dobře, že vedete k tvoření i syna :-). Přeji krásné adventní dny! ZaZa

    OdpovedaťOdstrániť
    Odpovede
    1. Ďakujeme, no áno, moja tvorivá duša sa musí realizovať a teda Adamko tvorí so mnou, ale našťastie tvorí rád, takže nám to spolu ide od ruky :-)

      Odstrániť

Vaše najobľúbenejšie

Google+ Followers