... alebo ako sa hráme, tvoríme, varíme, vandrujeme a žijeme.

pondelok 18. decembra 2017

Vianočné pohľadnice

Predvčerom som bola na poštu zaniesť vianočné pozdravy, ktoré sme s chlapcami vyrábali. Robili sme ich ešte začiatkom decembra, nebol však čas ich vypísať, naobálkovať a odoslať, ale už je to na poriadku a pozdravy putujú (alebo už aj doputovali)  k svojim adresátom. Ako po minulé roky, aj tento rok sme vyrábali pohľadnice vlastnoručne a tentokrát sa zapojil už aj Tomáško. Je preto asi všetkým jasné, že námet musel byť jednoduchý a prispôsobený tomu, aby ho zvládlo aj 11- mesačné chlapčiatko :-)


Na niektorých sme zvolili netradičný spôsob maľovania pozadia a to "učaptávaním" farby cez igelitové vrecko. Znie vám to šialene? nieeeeee,  je to riadna zábava a bavili sa pri tom nielen naši chlapci, ale určite aj susedia, keďže ten rámus čo s tým narobili sa asi rozliehal po celej bytovke. Ale za tú radosť a šťastie pri tvorbe to stálo :-D (týmto sa ospravedlňujem našim drahým susedom, ak to náhodou čítajú :-) Niektoré sme nechali bez pozadia.

Druhým krokom bolo nakresliť čiernou fixkou "kábel", ktorý sa tiahol cez celý pozdrav. Tejto úlohy som sa zhostila ja a zvyšok už potom dokončili chlapci, namáčaním svojich prštekov do farby a odtláčaním ich na "káblik". Vytvorili tak pestrofarebné svetielka žiaroviek. Adamko svetielkoval sám a Tomáškovi som samozrejme viedla prštek ja. Inak by celkom iste skončila všetka farba z neho v puse, v očiach, na tvári, vo vláskoch a možno aj na stene :-) Tomáško ochotne držal prštek, veľmi sa mu páčil pocit namočenia do farby a začudovane pozeral, ako sa na pozdrave objavujú farebné bodky.


Viem, viem, nápad na pozdrav za milión to nie je a ani prevedenie nie je najperfektnejšie, ale vyrábali ich moji chlapci a preto sú pre mňa tie najkrajšie. Dúfam, že rovnako potešia aj našich blízkych, pre ktorých sme ich tento rok robili.


Ak chcete vidieť aj naše minuloročné pozdravy, ktoré sme robili ešte s Adamkom sami dvaja, nájdete ich na blogu tu- 2016tu- 2015, a aj tu- 2014.
Prajem krásne adventné dni.
M.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Vaše najobľúbenejšie

Google+ Followers