... alebo ako sa hráme, tvoríme, varíme, vandrujeme a žijeme.

sobota 6. januára 2018

Na Tri krále o krok dále.

Ešte sa len začal a už beží tak strašne rýchlo. Čoskoro oslávime Tomáškov prvý rôčik, no ešte predtým, tu máme Troch kráľov. Adamkovi som o príbehu Ježiška a troch kráľov, ktorým hviezda zvestovala jeho príchod a ktorí sa mu prišli pokloniť a priniesli mu dary rozprávala už aj predminulý rok. Vtedy sme si po prvý krát upiekli trojkráľovú bábovku.


A tak ako minulý, aj tento sme piekli. Prispôsobila som ju tak, aby mohol papať aj Tomáško a preto bola bez mlieka a bez vajec a namiesto cukru som pridala banány. Poleva je síce čokoládová, ale tú si vychutnali len Adamko s tatinom :-) Vďaka banánom bola chuť bábovky netradičná, ale o to zaujímavejšia, a asi veeľmi chutila, lebo do ďalšieho dňa ostal už len kúsok :-) Chlapci pomáhali aj pri jej ozdobovaní. Je úžasné sledovať ako Tomáško chce robiť všetko čo Adamko... a ako sa mu to aj darí :-)
Tak a sviatky sú úspešne za nami. Boli krásne, rýchle a u nás prvý raz vo štvorici. Dúfam, že ste ich aj vy strávili tak krásne ako my :-) Teraz hurá do ďalšieho roka, nech je pre všetkých ešte krajší, ako ten predošlý.
M.

Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Vaše najobľúbenejšie

Google+ Followers