... alebo ako sa hráme, tvoríme, varíme, vandrujeme a žijeme.

štvrtok 15. februára 2018

Svätý Valentín a ružový sensory box


Och áno, zo všadiaľ to na nás kričí. Všade samé srdiečka, všade kvetinky, všade ružová, červená, všade pusinky a valentínky... hmm no a čo? Áno, je jasné, že každý deň v roku si máme prejavovať lásku, a že prejavom lásky nemá byť materiálno, a tiež je pravdou, že obchodné reťazce to s propagáciou všetkých možných sviatkov- nesviatkov poriadne preháňajú, ale no a čo? Nech. Je predsa len na nás, do akej miery sa necháme ovplyvniť, čo si z toho vezmeme a ako to uchopíme.


Ja uvítam akúkoľvek možnosť rozšíriť obzory svojim deťom, spríjemniť si dni milými hrami, pri ktorých sa toho mnoho naučíme, dozvieme, pri čom sa rozvíjame a formujeme... a v takom duchu bol aj náš tohtoročný Valentín. Adamko už zo škôlky prišiel s otázkou... mamka? čo to znamená, že je dnes deň sv. Valentína? A tak sme sa rozprávali. Z knihy Zima - zvyky, obyčeje,náměty,návody,pohádky,příběhy a hry sme si prečítali o tom kto vlastne Sv. Valentín bol a ako to, že sa jeho meno dostalo do povedomia ľudí natoľko, že ho začali oslavovať ako "deň lásky".


Adamko potom navrhol, že by sme mohli aj my tatkovi vyrobiť nejakú valentínku z lásky :-) Zapojili sme aj Tomáška a vznikli tak dve krásne valentínky priamo z ich srdiečok. Tatko mal po príchode z práce veľkú radosť. Ako málo stačí k tomu, človeka niečim potešiť, že? 


 Na záver som chlapcom nachystala niečo na odľahčenie... "valentínsko-ryžový" sensory box. Pre Adamka nebolo hranie sa s ryžou žiadnou novinkou no pre Tomáška to bola nová skúsenosť a som z jeho reakcií milo prekvapená. Popravde som očakávala, že ryža bude všade a že do troch minút, ako box dostanú bude prevrátený a celý jeho obsah bude rozsypaný po celej obývačke. Nestalo sa tak. Chlapci sa krásne, sofistikovane hrali, zdobili koláčiky, prehŕňali, naberali a presýpali. Som hrdá:-D

Tomáškovi sa sem tam podarilo lyžičkou pár zrniek ryže vysypať, ale hneď to aj napravil... trošku ho upodozrievam či to nerobil naschvál, aby mohol bežať po svojho obľúbeného spoločníka- ručný vysávač. Adamko si zas bežal po modrú lyžičku, asi bolo tej ružovej na neho priveľa :-D


Prajeme Vám priatelia, s mojimi chlapcami, more lásky každučký deň v roku.
M.


Žiadne komentáre:

Zverejnenie komentára

Vaše najobľúbenejšie

Google+ Followers